Muzica

Departamentul pentru Muzică coordonează toate activităţile muzicale din biserică. Presbiterul departamentului formează, instruiește și coordonează echipa de muzicieni pentru implicarea în programul de laudă şi închinare, precum și alte activități ale bisericii care necesită însoțire muzicală. De asemenea, presbiterul organizează și coordonează activitatea formaţiei bisericii și a corului de copii, desfășoară consilierea echipei de iniţiativă în domeniul muzical, iar împreună cu dirijorul, coordonează împreună cu dirijorul coordonează implicarea corului în programul muzical bisericii. Membrii departamentul asigură funcționalitatea aparatajul muzical şi a sistemului de sonorizare din biserică.