Familie

Prezbiterul responsabil organizează activitățile din acest departament având. Ține evidența tuturor familiilor din biserică, completând-o cu familiile noi formate. Organizează studii pentru familiile tinere, vizitează familiile din biserică şi împarte anumite ajutoare familiilor aflate în nevoi.
Organizează întâlniri pentru extinderea părtășiei împreună cu familiile din biserică, contactează telefonic şi ţine legătura cu familiile noi convertite. Asigură vizitarea noilor născuți în familiile din biserică, acordă consiliere, iar în cazurile mai dificile, implică pastorul bisericii. Departamentul se implică în susținerea familiilor nevoiașe, organizează și conduce echipe pentru atingerea scopurilor propuse, precum și organizează anumite sărbători pentru familiile din biserică.